2. marca, 15:49

Koniec jednej Ruskej zmrzliny. Český výrobca ju premenuje na Ukrajinskú zmrzlinu

Koniec jednej Ruskej zmrzliny. Český výrobca ju premenuje na Ukrajinskú zmrzlinuRuská zmrzlina od spoločnosti Prima. Foto: reprofoto/Zbozi.cz

V minulosti kapusta, káva či hranolčeky. Známa pochúťka Ruská zmrzlina doplatila na ruský vpád na Ukrajinu. Český výrobca zmrzlín Prima chce tento tovar zo svojej produkcie premenovať na Ukrajinskú zmrzlinu.

Obľúbená Ruská zmrzlina od českého výrobcu Prima dostane nové meno – pochúťku premenujú na Ukrajinskú zmrzlinu. Ako informoval český portál Novinky.cz, spoločnosť to ohlásila v stredajšom tlačovom vyhlásení.

„Cítime morálnu povinnosť sa aspoň takýmto spôsobom vymedziť proti agresívnemu a nespravodlivému počínaniu predstaviteľov Ruska a dať najavo ľuďom z Ukrajiny žijúcim v Českej republike či na Slovensku, že na nich myslíme a podporujeme ich,“ uviedol vedúci divízie Prima Prokop Volf.

Zmena by sa mala prejaviť na pultoch obchodov v priebehu niekoľkých dní. Volf vyjadril vieru, že českí zákazníci to cítia rovnako ako spoločnosť. „V dnešnej dobe sú potrebné aj takéto gestá,“ dodal vedúci divízie.  

Podporujeme Ukrajinu

Prima sa vraj na zmene názvu dohodla hneď v prvý deň ruského vpádu. Na tovare vytvorenom pred zmenou názvu budú pracovníci prelepovať názov Ruská zmrzlina nálepkou s výrazom „Podporujeme Ukrajinu“.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.