2. marca, 11:37

Sabaka: Putin zabil v zime na Slovensku možno až 4-tisíc ľudí

Sabaka: Putin zabil v zime na Slovensku možno až 4-tisíc ľudíVladimír Lengvarský a vpravo lekár Peter Sabaka. Foto: Pavel Neubauer/TASR

Vladimir Putin na Slovensku zabil možno až 4-tisíc ľudí. Na sociálnej sieti to uviedol mediálne známy infektológ Peter Sabaka. Vysvetlenie, ako sa mu to malo podariť, je dostupné iba sčasti.

Ruský prezident Vladimir Putin je po rozpútaní vojny na Ukrajine terčom najťažších obvinení z vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti. Zodpovedať by sa mohol pred Medzinárodným trestným súdom v Haagu, na ktorý sa medzičasom obrátila Ukrajina.

Obrovské straty na životoch však má Putin na rováši aj u nás na Slovensku. Aspoň tak to tvrdí infektológ z bratislavských Kramárov a jedna z najviac citovaných pandemických autorít na Slovensku Peter Sabaka.

„To je tá hybridná vojna. Putin zabíjal už aj u nás. A to najmä minulú a túto zimu… Putin u nás v zime zabil možno 4-tisíc ľudí, ktorí by inak žili, ak by sa zaočkovali,“ skonštatoval lekár v diskusii pod jedným zo svojich posledných facebookových príspevkov.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.