2. marca, 10:04

Putin si nikdy nezíska srdcia Iráncov, povedal Joe Biden. Pomýlil si ich s Ukrajincami

Putin si nikdy nezíska srdcia Iráncov, povedal Joe Biden. Pomýlil si ich s UkrajincamiJoe Biden. Foto: TASR/AP

Bojujú Rusi o Kyjev či Teherán? Zdvihnuté obočie vyvolali ďalšie slovné brbty amerického prezidenta Joea Bidena. Ten počas svojho prejavu o stave Únie vyriekol viacero zvláštnych vyjadrení. Reakcie na seba nenechali dlho čakať.

Americký prezident Joe Biden vo svojom marcovom prejave k stavu Únie hovoril aj o vojne na Ukrajine. Snaha vyzdvihnúť statočný odpor Kyjeva však poškvrnila jeho snaha opustiť predpripravený text – pre mnohých s očakávanými následkami.

„Putin môže obkľúčiť Kyjev tankami, ale nikdy si nezíska srdcia a duše iránskeho národa,“ vyhlásil americký prezident, keď parafrázoval predpripravený prejav. Namiesto Ukrajincov sa mu však na jazyk dostali Iránci.

V inej časti reči zasa uviedol, že americké vojská idú do Európy brániť členské štáty NATO, nie „bojovať s Ukrajinou“. V pôvodnom texte prejavu to bolo „bojovať na Ukrajinu“. Zmätok sa dostal aj do časti prejavu, kde prezident hovoril o očkovaní.

Srdcia Iráncov

„Zaslali sme 475 miliónov vakcín do 112 krajín sveta, viac ako ktorýkoľvek národ na Zemi. Neprestaneme, pretože sa nedá postaviť dostatočne vysoký múr, ktorý by zabránil… ktorý by zadržal očkovanie, ktoré môže zastaviť šírenie týchto chorôb,“ zabrbtal Biden.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.