28. februára, 14:12

Čo nás oddeľuje od Putina? Hlavne podpora LGBT, tvrdí riaditeľ britskej tajnej služby

Čo nás oddeľuje od Putina? Hlavne podpora LGBT, tvrdí riaditeľ britskej tajnej službyÚčastníčka nesie transparent s podobizňou ruského prezidenta Vladimira Putina v pozadí s dúhovými farbami počas pochodu za práva gejov. Foto: TASR/AP

Nie je isté, ako to presne myslel. Riaditeľ britskej tajnej služby Richard Moore napísal na sociálnej sieti Twitter, že popri súčasnej vojne na Ukrajine treba pamätať na naše hodnoty a vybojované práva. Podľa neho ide predovšetkým o práva z prostredia agendy LGBT.

Riaditeľ britskej tajnej služby SIS (známej ako MI6) Richard Moore vyjadril svoj názor v súvislosti so súčasnou vojnou na Ukrajine. V minulotýždňovom príspevku na sociálnej sieti Twitter uviedol, čo podľa neho oddeľuje „nás“ a ruského prezidenta Vladimira Putina.

„Zatiaľ čo sa na Ukrajine odohráva strastiplná tragédia a ničenie, mali by sme pamätať na hodnoty a ťažko získané slobody, ktoré nás oddeľujú od Putina, predovšetkým LGBT+ práva,“ napísal Moore.

Riaditeľ MI6 nešpecifikoval, čo myslí pod slovom „nás“ – či len britskú tajnú službu, Spojené kráľovstvo alebo západné krajiny ako také. V nasledujúcom príspevku však zdôraznil existenciu podpornej LGBT skupiny v rámci MI6.

Známa činnosť

„Predstavujem vám P: ‚Musel som sa presťahovať kvôli práci po vstupe do MI6, takže sa mi veľmi uľavilo, keď som zistil, že tam majú podpornú LGBT skupinu. Skrz túto skupinu som v práci spoznal dobrých priateľov a uisťuje ma to, že je tu podpora, keď ju potrebujem‘,“ dodáva Moore.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.