Vydaniu nového hudobného albumu z dielne PiarMusic predchádzala úspešná fundraisingová kampaň na internete. Výsledok si už môžeme vypočuť na streamovacích službách.  

Spoločenstvo Piar z Prievidze azda netreba predstavovať. Je duchovným domovom mnohých výrazných hudobných zoskupení, z ktorých najznámejšia je pravdepodobne skupina Heartbeat, ktorú registruje snáď každý, kto sa aspoň trošku zaujíma o slovenskú chválovú hudbu. Prievidzskí umelci však v posledných rokoch fungujú v rámci kreatívneho kolektívu PiarMusic, ktorý združuje rôznych umelcov, nielen hudobníkov. Hudba je však predsa najvýraznejším vývozným artiklom z ich produkcie. Na streamovacích službách tohto zoskupenia nájdeme štyri nahrávky PiarMusic, vrátane najnovšieho albumu – Nebojím sa byť slabý

Ten vyšiel po masívnom úspechu fundraisingovej kampane, pričom fundraisingom označujeme spôsob financovania, v rámci ktorého záujemcovia kolektívne prispejú na výrobu či finalizáciu diela ešte pred jeho oficiálnym vydaním. 

 „Tento rok to nebol náš prvý fundraising,“ približuje Ján Grešner, ktorý sa na nahrávaní CD podieľal ako producent. „Čakali sme, ako ľudia zareagujú na túto výzvu a z reakcie sme boli trochu prekvapení. Sto percent sumy, o ktorú sme žiadali, sa nám podarilo vyzbierať veľmi rýchlo,“ priznáva. Dodáva však, že v rámci PiarMusic boli rozhodnutí nahrať a vydať album bez ohľadu na výsledok kampane.  „Bol som však veľmi milo prekvapený z toho, že ľudia pokračovali v podpore aj po tom, čo sme vyzbierali pôvodne plánovanú sumu. Je to pre mňa znak toho, že si ľudia vážia našu prácu a chcú podporiť to dielo, ktoré robíme,“ dodáva.

Simona Strmeňová, jedna z autorov piesní. Foto: facebook/Campfest SK

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.