27. februára, 15:26

Naď: Dúfam, že Putinovi ani len nenapadne použiť jadrové zbrane

Naď: Dúfam, že Putinovi ani len nenapadne použiť jadrové zbraneRuský prezident a najvyšší veliteľ ruských ozbrojených síl Vladimir Putin sleduje cvičenie ruskej Čiernomorskej a Severnej flotily v oblasti Čierneho mora vo štvrtok 9. januára 2020. Foto: TASR/AP

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) dúfa, že ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi ani len nenapadne použiť jadrové zbrane. „Ani len nad tým reálne neuvažujme, lebo to by znamenalo svetový konflikt,“ vyhlásil po nedeľnom rokovaní vlády v reakcii na nariadenie o uvedení ruských jadrových síl do vysokej pohotovosti.

„Takýto krok nie je prekvapením, pretože sa Rusko opakovane vyhrážalo svojim jadrovým potenciálom. Iba šialenec však môže uvažovať nad jadrovými zbraňami,“ vyhlásil Naď. Deklaruje, že Slovensko i jeho spojenci rátajú so všetkými alternatívami a situáciu monitoruje NATO i Európska únia.

Ruský prezident Vladimir Putin nariadil v nedeľu armáde, aby uviedla tzv. odstrašujúce, teda jadrové sily do stavu vysokej pohotovosti. Západné krajiny obvinil z „nepriateľských“ krokov voči svojej krajine.

(tasr, ste)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.