31. decembra 2020

V Holandsku vyčíňajú skupiny lovcov pedofilov, tých musí chrániť aj polícia

V Holandsku vyčíňajú skupiny lovcov pedofilov, tých musí chrániť aj políciaEuropol odhalil v roku 2011 sieť pedofilov v internete so sídlom v Amsterdame a so 70-tisíc členmi. Foto: TASR/AP

Holandskú políciu už niekoľko mesiacov zamestnávajú samozvaní bojovníci proti pedofilom. Majú už na konte aj jednu obeť. Za pol roka polícia zaznamenala 250 incidentov súvisiacich s lovcami pedofilov. Na fenomén opäť poukázal bruselský spravodajca francúzskeho denníka Le Monde.

Vytvárajú falošné detské profily na internete a snažia sa prilákať pedofilov. Vylákajú ich na stretnutie, kde potom pedofila fyzicky napadnú alebo odhalia jeho pravú identitu a vydierajú ho. Volajú ich „pedojagers“, čo sa dá preložiť ako lovci pedofilov.

Holandská polícia má s nimi plné ruky práce a eviduje viac ako dve stovky prípadov vyčíňania „pedojagers“. V skutočnosti je podľa mužov zákona incidentov oveľa viac. Polícia dokonca v niekoľkých prípadoch musela poskytnúť odhaleným pedofilom pomoc a ukryť ich, keďže boli terčom vyhrážania.

Le Monde sa vracia k prípadu spred dvoch mesiacov v holandskom Arnheme. Skupina tínedžerov nadviazala kontakt so 73-ročným bývalým učiteľom cez falošný profil. Pod zámienkou sexu s 15-ročným chlapcom (v Holandsku je legálny sex s mladistvým starším ako 16 rokov) ho presvedčili na stretnutie. Keď prišiel na dohodnuté miesto, skupina ho zbila. Na následky zranení neskôr zomrel. Hoci sa vyšetrovanie ešte neskončilo, je to zrejme prvý smrteľný prípad konania „pedojagers“.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.