26. februára, 13:36

Obavy leteckých fanúšikov sa naplnili. Rusi zničili najväčšie lietadlo na svete Antonov An-225

Obavy leteckých fanúšikov sa naplnili. Rusi zničili najväčšie lietadlo na svete Antonov An-225Najväčšie lietadlo sveta, nákladné An-225 Mrija, vzlieta z letiska v Hostomeli neïaleko Kyjeva na Ukrajine. Foto: TASR/AP

AKTUALIZOVANÉ Hoci to v súčasnej situácii môže vyznieť ako nepodstatné, leteckí fanúšikovia mali počas ruskej invázie na Ukrajinu obavy aj o najväčšie nákladné lietadlo na svete Antonov An-225, prezývané tiež Mrija. Ešte v sobotu sme vás informovali, že tento obrí stroj, ktorého domovským letiskom je Hostomeľ pre Kyjeve, je v poriadku. V nedeľu to už neplatilo.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba v nedeľu oznámil, že ruskí vojaci pri útočení na Ukrajine zničili najväčšie lietadlo na svete, Antonov An-225. Informovala o tom britská stanica BBC na svojom webe.

Antonov An-225 s názvom Mrija (po ukrajinsky sen) bol zničený počas bojov na letisku Hostomeľ neďaleko hlavného mesta Kyjev.

Kuleba na Twitteri napísal: „Rusi síce zničili našu Mriju. Ale nikdy nezničia náš sen o silnom, slobodnom a demokratickom európskom štáte. Zvíťazíme!“

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.