24. februára, 18:49

Celebrity, novinári z Russia Today či ľudia v uliciach. Proti vojne protestujú aj v Rusku

Celebrity, novinári z Russia Today či ľudia v uliciach. Proti vojne protestujú aj v RuskuRuská demonštrantka zadržaná na proteste v Moskve. Foto: TASR/AP

Šok a nesúhlas vyvolala vojna proti Ukrajine aj v Rusku. Proti vojne sa v prvý deň vyjadrilo viacero predstaviteľov verejného života, populárnych hviezd, poslancov miestnych samospráv a dokonca aj provládnych novinárov. Protesty sa začínajú presúvať aj do ulíc. Ľudia vychádzajú protestovať do ulíc viacerých ruských miest.

Viacerí významní a populárni predstavitelia ruskej kultúry a inteligencie sa odhodlali už v prvý deň ruskej invázie na Ukrajinu tento krok Kremľa odsúdiť. Niektorí sa vyjadrili opatrne a všeobecne pacifisticky, viacerí si však trúfli ruskú vládu otvorene a ostro skritizovať.

Viac aj menej nahnevané hviezdy

„Dnes sa stalo to, čo sa nemalo nikdy stať. História jedného dňa ukáže, ako všetko bolo. No dnes vás chcem požiadať, ja vás prosím, ukončite boje a sadnite si za rokovací stôl. Ľudia musia byť schopní sa dohodnúť. Na to máme jazyky a iné schopnosti. Ľudia nesmú umierať. Toto treba ukončiť,“ povedal vo videu zverejnenom na sociálnych sieťach v Rusku veľmi populárny estrádny spevák Valerij Meladze.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.