24. februára, 12:17

Naď: Povolávanie záloh zatiaľ nie je v pláne, prijatie posíl z NATO áno

Naď: Povolávanie záloh zatiaľ nie je v pláne, prijatie posíl z NATO ánoslovenskí vojaci na základni Adaži v Lotyšsku. Foto: Pavel Neubauer/TASR

Slovensko je zatiaľ v bezpečí a konzultuje aktuálnu situáciu na Ukrajine so spojencami v NATO. V hre je aj vyslanie vojakov NATO z okolitých štátov na východ Slovenska. Minister obrany odmietol, že by momentálne plánoval povolávanie vojenských záloh. Šéf diplomacie odsúdil ruský nevyprokovaný útok a odovzdal ruskému veľvyslancovi protestnú nótu.

Slovensko reaguje na dianie na Ukrajine v spolupráci so spojencami v NATO. Tak by sa dali zhrnúť dnešné slová prezidentky a trojice silových ministrov po rokovaní Bezpečnostnej rady SR.

So spojencami v NATO a Európskej únii je Slovenská republika pripravená poskytnúť pomoc na ukončenie konfliktu na Ukrajine a na ochranu ľudských životov. Vyhlásila to prezidentka Zuzana Čaputová po zasadaní Bezpečnostnej rady SR. Bezpečnosť Slovenska podľa nej momentálne nie je ohrozená.

„Novodobé Slovensko takúto situáciu nezažilo. Majme na mysli jedinú prioritu – bezpečnosť občanov. Zdržme sa politických výrokov, ktoré by mohli zvýšiť napätie a polarizáciu spoločnosti,“ uviedol Heger.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.