24. februára, 06:12

Je v záujme Slovenska stáť pri Ukrajine

Je v záujme Slovenska stáť pri UkrajineČeskoslovenské vojsko v Bratislave, prelom rokov 1918/1919. Foto: Facebook/Boj o Slovensko 1919

Je v slovenskom záujme, aby sa v našom regióne nerozšíril trend zaberania cudzích území. Z relatívne nedávnych dejín vieme, aké vedia byť hranice vratké.

Teraz je už úplne jedno, či Slováci vnímajú Rusko kladne alebo záporne. A je tiež jedno, čo si myslíme o Ukrajincoch a tamojšej vláde, rovnako o americkej zahraničnej politike. Informačná vojna sa zmenila na vojnu skutočnú.

Záujmy Slovenska diktujú, aby sme stáli na strane nášho východného suseda, pokiaľ ide o zachovanie jeho hraníc. Nie pre prozápadné smerovanie, nie pre atlantické záujmy či pre nekonečné pseudofrázy o demokracii. Káže to takzvaná reálpolitika a národný záujem.

Z rovnakého dôvodu, pre ktorý neuznávame samostatnosť odtrhnutej srbskej provincii Kosovo, pre ktorý Slovensko nepodporuje Katalánsko v Španielsku alebo neuznáva ruskú zvrchovanosť na Kryme. Z rovnakého dôvodu by sme mali aj naďalej podporovať územnú celistvosť Ukrajiny. Nech si o tamojšom konflikte a jeho členoch myslíme, čo len chceme.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.