23. februára, 14:37

Bilbordy Smeru, ktoré označujú politikov za vlastizradcov, pribudli v mieste ich bydliska. Žiak hovorí o extrémizme

Bilbordy Smeru, ktoré označujú politikov za vlastizradcov, pribudli v mieste ich bydliska. Žiak hovorí o extrémizmeFoto: Facebook

Na Slovensku pribudli prvé bilbordy s podobizňami politikov, ktorí podporili vojenskú dohodu s USA. Smer-SD, ktorý si ich vylepenie objednal, otituloval koaličných politikov a prezidentku ako vlastizradcov. Teda rovnako ako na zozname, ktorý podpredseda strany Ľuboš Blaha zverejnil na Facebooku začiatkom mesiaca. Poslanec Miroslav Žiak z SaS, ktorého jeden z bilbordov zobrazuje, si z tejto iniciatívy uťahuje a Smer nazýva extrémistickou stranou.

Na území Slovenska už možno vidieť bilbordy s takzvaným zoznamom vlastizradcov, ktorých rozmiestnenie avizoval šéf opozičného Smeru Robert Fico predminulý víkend. Strana na nich zobrazuje tváre politikov podporujúcich obrannú zmluvu so Spojenými štátmi americkými.

Na záberoch, ktoré pochádzajú napríklad z Pezinka a Prievidze, vidieť bilbordy s podobizňou prezidentky Zuzany Čaputovej či poslanca SaS Miroslava Žiaka. Smer sa tiež na ďalšom súvisiacom bilborde chváli slovami: „My Slovensko nikdy nezradíme!“

Umiestnenie bilbordov zrejme nie náhodou korešponduje s bydliskom politikov. Liberálny zákonodarca pochádza z Prievidze, hlava štátu zase z Pezinka.

„Neuhneme ani o milimeter. Ak sa im nepáči, čo sa dnes deje na Donbase, tak nemali sami schvaľovať okupáciu Slovenska zo strany USA,“ okomentoval túto negatívnu reklamu podpredseda strany Ľuboš Blaha.

Žiak: Nevypočuli ma, chcel som ich 50

„Smer je extrémistické zoskupenie. A pevne verím, že tak, ako v roku 2016, urobíme skutočnú hrádzu proti extrémizmu a toto zoskupenie budú novinári ignorovať!… Konečne Fico neklamal. Aj keď na druhej strane som ich žiadal o cca 50 billboardov do okresu Prievidza. Moja žiadosť však nebola vypočutá,“ povedal na margo pútačov Žiak, ktorý je tímlídrom strany pre osobné slobody.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.