22. februára, 13:52

Bronzoví hokejisti odmietli stretnutie s politikmi. Tlieskam im za to, tvrdí bývalý reprezentant Kapuš

Bronzoví hokejisti odmietli stretnutie s politikmi. Tlieskam im za to, tvrdí bývalý reprezentant KapušSlovenskí hráči oslavujú po zisku bronzu v zápase olympijského turnaja v hokeji o bronz Slovensko - Švédsko na ZOH 2022 v Pekingu. Foto: TASR/ Martin Baumann

Hokejoví reprezentanti Slovenska, ktorí na ZOH v Pekingu získali tretí najcennejší kov, odmietli stretnutie s politickými špičkami a svoj čas po prílete z Číny venujú svojim fanúšikom. Bývalý reprezentant Richard Kapuš ich rozhodnutie víta, lebo práve politikom pripisuje zásluhu na dlhodobom úpadku športu. V súvislosti s utorkovými oslavami v hlavnom meste polícia varuje pred možnými obmedzeniami.

Úspech slovenskej hokejovej reprezentácie na zimných olympijských hrách postavil do pozoru takmer všetky slovenské politické špičky. Tie na sociálnych sieťach bezprostredne po zisku pekinského bronzu nešetrili ódami na ich adresu.

O tom, že by nadšenie bolo obojstranné, sa tak celkom hovoriť nedá. Slovenskí hokejisti totiž ešte pred príletom do svojej vlasti avizovali, že sa nestretnú s politickými predstaviteľmi a svoj čas venujú ľuďom, ktorí ich podporovali.

Fotiek veľa, krokov málo

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.