20. februára, 11:29

V kanadskej Ottawe sa úrady rozhodli použiť na demonštrantov novú páku. Mesto sa im vyhráža odobratím domácich zvierat

V kanadskej Ottawe sa úrady rozhodli použiť na demonštrantov novú páku. Mesto sa im vyhráža odobratím domácich zvieratKamionisti vešajú kanadskú vlajku na zaparkovaný kamión počas protestu proti covidovým opatreniam v Ottawe. Foto: TASR/AP

Kanadu už niekoľko týždňov sužuje protest kamionistov. Demonštrantom sa podarilo zablokovať hlavné mesto Ottawa a vládne orgány si s nimi dlho nevedeli dať rady. Napokon im zobrali palivo, zmrazili účty a v sobotu desiatky z nich zatkli. K donucovacím prostriedkom sa teraz uchýlilo aj mesto, ktoré chce protestujúcim odoberať domáce zvieratá.

A ide o podarenú podobu progresívneho trapasu. Na oficiálnom účte pre podzákonné a regulačné služby mesta Ottawa na Twitteri sa objavilo varovanie pre majiteľov domácich zvierat, ktorí sa zúčastňujú na protestných zhromaždeniach. “Ak nie ste schopní starostlivosti o vaše domáce zviera pre účasť na protestoch, zviera bude umiestnené do osemdňovej starostlivosti na vaše náklady,” píše sa v príspevku.

Príspevok ďalej pokračuje informáciou, že v prípade nepristúpenia na podmienky bude po ôsmich dňoch starostlivosti zviera vyhlásené za opustené. Príspevok si za jedeň deň získal tisíce reakcií, v sekcii s komentármi sa objavili negatívne i pozitívne reakcie.

“Teraz už ani zvieratá nemajú slobodu? Tiež budú musieť nosiť rúška a QR kódy?” píše rozhorčene jeden z používateľov. “Ďalšie vyhrážky zo strany kanadskej mafie,” dodáva iný z komentujúcich.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.