19. februára, 19:37

SaS, Za ľudí a OĽaNO sú nespokojné so Žilinkom. Sme rodina dôvod na výmenu nevidí

SaS, Za ľudí a OĽaNO sú nespokojné so Žilinkom. Sme rodina dôvod na výmenu nevidíMaroš Žilinka. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Tri koaličné strany kritizujú konanie generálneho prokurátora a vedia si predstaviť jeho výmenu. Len hnutie Sme rodina s Marošom Žilinkom nemajú problém.

Koaličné SaS, Za ľudí a OĽaNO nie sú spokojné s prácou generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Za ľudí volá po zmene zákona aj v súvislosti s jeho odvolaním, SaS je pripravená diskutovať a prísť s návrhmi. OĽaNO žiada plnenie jeho sľubov. Strany v súvislosti s jeho prípadným odvolaním poukazujú na platnú legislatívu i na kompetencie prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Sme rodina je s prácou šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR spokojné, na jeho výmenu dôvod nevidí.

OĽaNO chce dodržanie sľubov

Predseda ústavnoprávneho výboru Národnej rady (NR) SR Milan Vetrák (OĽaNO) poznamenal, že odvolávanie Žilinku nie je na programe dňa a nie je jednoduché. „Ak by v koalícii nebola Sme rodina, bolo by to možné aj zmenou obyčajného zákona, inak len na základe výsledku disciplinárneho konania. Podnet na začatie disciplinárneho konania môže podať prezidentka SR alebo tri pätiny poslancov parlamentu, takže poslanecké podanie takéhoto návrhu nie je v súčasnosti reálne,“ ozrejmil.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.