19. februára, 18:28

Hokejisti dokázali nemožné. Spôsobili súzvuk koalície, opozície a prezidentky

Hokejisti dokázali nemožné. Spôsobili súzvuk koalície, opozície a prezidentkyHráči Slovenska pózujú s bronzovými medailami po ich výhre v zápase olympijského turnaja v hokeji mužov o bronz na ZOH 2022 v Pekingu. Foto: TASR / Jaroslav Novák

Historicky prvá olympijská medaila v hokeji dojala športových fanúšikov. Neobvyklú zhodu badať aj pri politikoch, ktorí si počas napätej vnútropolitickej situácie a diania na Ukrajine ešte pár hodín dozadu nevedeli prísť na meno. Teraz jednohlasne blahoželajú hokejistom k tretej priečke v Pekingu.

Prezidentka Zuzana Čaputová zablahoželala na sociálnej sieti slovenským hokejistom k zisku olympijskej medaily. Ocenila vytrvalosť a odhodlanie slovenskej reprezentácie.

„Vďaka, že ste to nevzdali, že ste počas celého olympijského turnaja nestratili odhodlanie. Vaša húževnatosť a vytrvalosť priniesli radosť z hokeja takmer do každej slovenskej domácnosti. Svojou hrou nám všetkým pripomínate, že ak sa dokážeme zomknúť, môžeme byť úspešní,“ skonštatovala.

Zisk bronzovej medaily na zimných olympijských hrách (ZOH) označila hlava štátu za fantastický športový úspech pre celé Slovensko. „Sme na vás hrdí,“ odkázala slovenskej reprezentácii.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.