19. februára, 14:14

Slovensko získalo prvú olympijskú medailu v hokeji. Vyhralo 4:0 nad Švédskom, odnáša si z Pekingu bronz

Slovensko získalo prvú olympijskú medailu v hokeji. Vyhralo 4:0 nad Švédskom, odnáša si z Pekingu bronzSlovenskí hráči a realizačný tím oslavujú po zisku bronzu v zápase olympijského turnaja v hokeji mužov o bronz Slovensko - Švédsko na ZOH 2022 v Pekingu v sobotu 19. februára 2022. Foto: TASR / Jaroslav Novák

AKTUALIZOVANÉ Slovensko získalo v malom finále bronzovú medailu. Je to náš prvý cenný kov z olympijského turnaja v hokeji v ére samostatnosti. Slovensko porazilo hokejovú veľmoc Švédsko. Zápas sa odohral v dynamickom tempe. Slovensko vyhralo 4:0. Víťazní hráči si navzájom odovzdávali medaily.

Tretia tretina ponúkla šance na oboch stranách. Strhujúci hokej priniesol viacero striel zaváňajúcich gólom. Prevaha bola na slovenských hokejkách. Tretí gól do prázdnej brány Švédov pridal Slafkovský. Len 17-ročný hokejový talent strelil svoj siedmy gól na turnaji. Štvrtý zásah zabezpečil Pavol Regenda. Švédi neskórovali ani raz.

Prvá presilovka slovenského tímu po švédskom faule nepriniesla gólovú radosť, nadviazala na ňu ďalšia. Tú slovenský tím zužitkoval a Samuel Takáč našiel zblízka úzku škáru medzi švédskym brankárom a tyčkou.

V štvrtej minúte druhej tretiny otvoril skóre Juraj Slafkovský. Tečová strela skončila vo vinkli švédskej bránky.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.