18. februára, 20:00

Málo rozmýšľania, mnoho rozhadzovania. Aj tak budeme spomínať na pandémiu

Málo rozmýšľania, mnoho rozhadzovania. Aj tak budeme spomínať na pandémiuNa snímke podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) prichádza na rokovanie Bezpečnostnej rady SR v Bratislave 26. januára 2022. Foto: Dano Veselský/TASR

Desiatky miliónov sem, stovky miliónov tam. Ministerský kabinet skúšal počas posledných dvoch rokov koronavírus predbehnúť aj viacerými megalomanskými nápadmi. Ich efektivita ale v obrovskej miere nekorešpondovala s vynaloženými prostriedkami, ergo peniazmi samotných občanov. Posledným príkladom mrhania je nákup vakcín od Novavaxu.

Pred niekoľkými týždňami obletela Slovensko správa, že rezort zdravotníctva zakontrahoval 600-tisíc dávok proteínových vakcín od spoločnosti Novavax v sume 11 miliónov eur. Doraziť by mali už v pondelok 21. februára.

Ako Štandard informoval v samostatnom článku, nákup sa realizoval v čase, keď malo Slovensko na sklade ďalších vyše 1,25 milióna nevyužitých dávok od firiem Pfizer/BioNTech, Moderna a Johnson & Johnson. A zároveň v čase, keď záujem o očkovanie div že nedosahuje záporné hodnoty.

Z uvedeného vyplýva, že vláda si opäť zarobila na kolosálny finančný problém a prvé dáta tento dojem iba potvrdzujú. Agentúrna správa z piatka totiž uvádza, že záujem o spomenutú vakcínu prejavilo za tri dni od spustenia registrácie iba žalostných 1 367 ľudí.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.