18. februára, 15:32

Táto vláda má zvláštnu schopnosť zničiť vlastných ľudí

Táto vláda má zvláštnu schopnosť zničiť vlastných ľudíIgor Matovič a Eduard Heger. Foto: Martin Baumann/TASR

Ku Kataríne Hatrákovej sa treba vrátiť. Problém, ktorý odkryla, je totiž širší ako len komisárka pre deti.

Katarína Hatráková opäť nebola zvolená za detskú ombudsmanku. Dostala 51 hlasov ako už raz na začiatku, vtedy mala 52 (čiže 51 plus vlastný hlas). Medzitým už mala 67 hlasov, chýbal jej vtedy jeden hlas.

Ostrú kampaň proti nej viedlo Progresívne Slovensko, ktoré však má v parlamente iba jedného poslanca, červené denníky a niektoré organizácie. Tí všetci síce majú vplyv, ale iba nepriamy. Hatrákovú nezničili oni zvonku, ale vlastní zvnútra.

Čo sa to stalo?

Vlastne nič až tak prekvapivé. Už dlhšie totiž môžeme sledovať jeden nepodarený seriál, kde vládna koalícia ukazuje, ako dokáže zničiť vlastných ľudí.

Normálne by totiž bolo, aby sa koalícia niekde za dverami dohodla a potom svojho človeka zvolila. Nenormálne je, že najtvrdšími kritikmi Hatrákovej boli poslanci vládnej koalície ako Ondrej Dostál a ďalší. Že ju zrejme nevolia ani niektorí poslanci jej vlastného klubu. Niečo tu zjavne nefunguje.

A problém je širší.

To naznačuje zoznam ľudí, ktorí boli vybraní do verejných funkcií po marci 2020, viac alebo menej zvláštne o funkcie prišli a kolegovia z ich vlastnej koalície (respektíve ich iní nominanti) im zničili meno a povesť. Ide napríklad o Mareka Krajčího, Vladimíra Pčolinského, Petra Kovaříka, Tibora Köszeghyho, naposledy Katarínu Hatrákovú.

Tie príbehy sú rôzne, ale majú – čuduj sa svete – niečo až prekvapivo spoločné.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.