16. februára, 16:38

Takticky sme vyspeli. Slafkovský si dominantnými výkonmi pýta druhé či tretie miesto na drafte

Takticky sme vyspeli. Slafkovský si dominantnými výkonmi pýta druhé či tretie miesto na drafteHráči Slovenska Juraj Slafkovský, Samuel Kňažko a brankár Patrik Rybár sa tešia z postupu do semifinále po víťazstve 3:2 vo štvrťfinále olympijského turnaja v hokeji mužov nad USA. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Drvivá väčšina tých mladíkov patrí medzi najväčšie hokejové talenty na svete. Turnaj sa hrá na úzkom klzisku, na ktoré sú oni zvyknutí. Nedal sa čakať bezproblémový zápas a Slovensko určite nebolo favoritom, hovorí o našom zápase s USA odborník na NHL a hokejové talenty Šimon Čop. Okrem toho vysvetľuje, vďaka čomu sa naši hráči zlepšili, na čo si pri Fínoch musíme dať pozor a tiež o vysokých nádejach slovenských mladíkov na drafte NHL.

V prvých zápasoch sme vysoko prehrali, no od stretnutia s Lotyšskom sa zdalo, že sa zlepšujeme. Čo je dôvodom tejto zmeny?

Prvé dve stretnutia sme hrali proti favoritom a zohrávali sme sa. Ťažko poukázať na jednu vec, ktorá sa zlepšila. Mňa zaujalo, ako sme takticky vyspeli. Od spomínaného zápasu s Lotyšmi bolo v každom stretnutí vidieť zodpovedný výkon. Dodržiavali sme pokyny, nehrali hurá hokej a každý zápas sme vyhrali zaslúžene. Po dvoch neúspešných dueloch proti Severanom prišiel navyše do Pekingu Miroslav Šatan, ktovie, či aj to nehralo rolu. Hokejisti zrazu začali hrať obetavo, bojovne, tímovo.

Čo podľa vás rozhodlo zápas s Američanmi?

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.