16. februára, 14:42

Mišík: Slovensko je pri vrchole omikronovej vlny, vidíme prvé náznaky poklesu

Mišík: Slovensko je pri vrchole omikronovej vlny, vidíme prvé náznaky poklesuMatej Mišík. Foto: Jakub Kotian/TASR

Slovensko je v pandemickej vlne spôsobenej koronavírusovým variantom omikron momentálne pri vrchole. Po rokovaní vlády to v stredu vyhlásil Matej Mišík z Inštitútu zdravotných analýz s tým, že evidujú prvé náznaky stabilizácie až poklesu počtu prípadov. V krajine podľa jeho slov však naďalej pribúda veľké množstvo pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 a epidemiologická situácia zostáva vážnou.

Aktuálne je v slovenských nemocniciach podľa Mišíka hospitalizovaných takmer 2500 ľudí s ochorením COVID-19. „Čo je nárast oproti minulému týždňu, keď bolo v nemocniciach okolo 2100 ľudí,“ poznamenal. Počet pacientov napojených na umelú pľúcnu ventiláciu je okolo 100, čo znamená pokles oproti predchádzajúcemu týždňu.

Nemocnice v týchto dňoch prijímajú takmer 300 pacientov s ochorením COVID-19 denne. Vidieť to aj na výjazdoch záchrannej zdravotnej služby. „Aj keď vidíme prvé náznaky prípadného vrcholu medzi prípadmi, medzi výjazdmi ešte stále pretrváva rast. Najviac výjazdov bolo v minulom týždni v Prešovskom a Košickom kraji,“ spresnil Mišík.

(tasr)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.