15. februára, 08:35

Uvoľnenie opatrení: Všetky prevádzky maloobchodu idú v režime základ. OP+ sa rozširuje

Uvoľnenie opatrení: Všetky prevádzky maloobchodu idú v režime základ. OP+ sa rozširujeIlustračná fotografia. Foto: Radovan Stoklasa/TASR

AKTUALIZOVANÉ Všetky prevádzky maloobchodu budú po novom fungovať v režime základ. Vyplýva to z vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, zverejnených vo vestníku vlády SR, ktoré sú účinné od utorka.

Úrad pripomenul, že doteraz v režime základ fungovali iba vybrané maloobchodné prevádzky, ako napríklad prevádzky potravín, drogérie, lekárne, neskôr predajne odevov, obuvi, stavebniny či ďalšie. Po novom budú v „základe“ už napríklad aj hračkárstva, elektro, kníhkupectvá a iné.

Všetky prevádzky maloobchodu budú môcť podľa ÚVZ fungovať i po 22.00 h. Doteraz tak fungovali iba vybrané prevádzky, napríklad potraviny, lekárne, predajne s krmivom a iné. Po novom budú môcť byť po 22.00 h otvorené aj drogérie, predajne oblečenia a obuvi, elektro a iné.

Úrad zdôraznil, že opatrenia pre prevádzky poskytujúce služby sa týmito vyhláškami nateraz nemenia. Znamená to, že služby, ako napríklad gastrosektor, prevádzky starostlivosti o ľudské telo, hotely a podobné služby krátkodobého ubytovania, kúpaliská, akvaparky, fitnescentrá a iné, zostávajú v režime a s kapacitnými obmedzeniami ako doteraz – teda OP (očkovaní/prekonaní) alebo OP+.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.