15. februára, 06:22

Floridský zákon má dať stopku LGBT témam v nižších ročníkoch škôl. Kritici vravia o rozsudku smrti, zúri aj Biden

Floridský zákon má dať stopku LGBT témam v nižších ročníkoch škôl. Kritici vravia o rozsudku smrti, zúri aj BidenFoto: Human Rights Campaign

Na Floride sa môže stať realitou zákon, ktorý zakazuje podnecovať v školských triedach pri mladších žiakoch diskusie o sexuálnej orientácii alebo o rodovej identite. Rodičom tiež dáva do rúk možnosť žaloby za predpokladu, ak paragrafy pedagóg a lektor poruší. Cieľom opatrenia je vrátiť mame a otcovi kontrolu nad výchovou svojho potomka. LGBT aktivisti hovoria o rozsudku smrti, prezident Joe Biden zákon hodnotí ako nenávistný.

Charakter vzdelávania v anglosaskom svete, najmä v Spojených štátoch amerických, sa za ostatné dve desaťročia výrazne zmenil. Jedným z prejavov tohto trendu je aj čoraz zreteľnejšia sexualizácia učebných osnov. Deti v školských laviciach sú preto popri bežnej výučbe konfrontované s opisom intímneho života nielen heterosexuálov, ale aj LGBT menšín.

Žiaci a študenti navyše v mnohých prípadoch nebývajú len pasívnymi pozorovateľmi, ale pedagogické autority od nich vyžadujú aj aktívne správanie sa v prospech týchto komunít. Konkrétnych príkladov spomenutej progresívnej nadstavby na akademickej pôde je neúrekom.

Nehovoríme len o notoricky známych záchodoch pre tretie pohlavie či zdobení priestorov školy dúhovými symbolmi, ale možno natrafiť aj na ilustrované príbehy o rodine s dvomi matkami pre amerických druhákov či lekcie o análnom sexe.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.