13. februára, 00:39

Leidenfrost po návrate z Kyjeva: Rusko musí niečo získať

Leidenfrost po návrate z Kyjeva: Rusko musí niečo získaťFoto: Macron/FB

Ako upokojuje prezident Zelenskyj situáciu na Ukrajine, čím vyšiel v ústrety Rusom a prečo nebolo chybou odmietnuť nemeckú ministerku Baerbockovú. A tiež o tom, ako na Martina Leidenfrosta pôsobia americké scenáre hroziacej vojny a aká je momentálne nálada v hlavnom meste Ukrajiny. Po návrate z Kyjeva sa s naším kolegom rozprával Jaroslav Daniška.

Práve ste sa vrátili z Kyjeva a z Ukrajiny. Médiá sú plné hrozieb vojny, prezident Biden tvrdí, že Putin chce obkľúčiť Kyjev a spôsobiť zmenu režimu. Médiá špekulujú, že k útoku má dôjsť v stredu. Ukrajinci vysielajú ambivalentné stanoviská. Aká bola pred vaším odchodom nálada v Kyjeve? Bolo cítiť v meste a štáte obavu z vojny?

Situácia v Kyjeve ja na prvý pohľad úplne normálna, dokonca aj reštaurácie fungujú normálne. To, že nie sú plné, si spájam skôr s režimom OTP a s veľkým zdražením. Je to teraz už 22. rok v poradí, čo aspoň raz do roka navštevujem Kyjev, a jediné, čo bolo tento týždeň zreteľne iné, je to, že sa nedemonštruje. Za tých 20 rokov boli v centre Kyjeva vždy nejaké protestné tábory, stany alebo pokusy o malé revolúcie, teraz nie sú alebo sú opustené.

Prezident Zelenskyj ale varuje pred panikou…

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.