11. februára, 17:11

Tipy na víkend: Georgina, končia Devadesátky, severský veľkofilm v kine plus tipy z Netflixu

Tipy na víkend: Georgina, končia Devadesátky, severský veľkofilm v kine plus tipy z NetflixuFoto: TASR/AP

Počas víkendu sa bude možné kultúrne vyžiť na viacerých miestach. Pripravili sme pre vás krátky výber. V piatok sa uskutoční v Slovenskej filharmónii koncert huslistu Milana Paľa a dirigenta Juraja Valčucha. V kine si môžete pozrieť historický film Margrete – kráľovná severu a v televízii dokument Pavla Barabáša.

PIATOK

V piatok bude pokračovať seriál od tvorcov National Geographic Génius. Celá séria je venovaná Pablovi Picassovi. V poradí už piata časť nazerá ešte viac do jeho osobného života, keď presviedča Françoise Gilotovú, aby sa k nemu nasťahovala. Pabla Picassa si zahral Antonio Banderas. Génius: Pablo Piccaso sa odvysiela o 21:05 na Dvojke.

Ak vám po všetkých tých obmedzeniach už chýba vážna hudba, v piatok navštívte Slovenskú filharmóniu, kde sa predstaví slovenský husľový virtuóz Milan Paľa. Predvedie koncert pre husle a orchester h mol op. 61 Edwarda Elgara, jeden z najťažších v husľovom repertoári. Tento koncert bol v Slovenskej filharmónii uvedený len jediný raz, a to v roku 1955. Celý program povedie uznávaný dirigent Juraj Valčucha. Koncert sa začína o 19:00.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.