11. februára, 12:02

ZOH: So Švédskom sme prehrali 4:1, hrali sme minimálne o úroveň slabšie ako súper

ZOH: So Švédskom sme prehrali 4:1, hrali sme minimálne o úroveň slabšie ako súperFoto: Jaroslav Novák/TASR

Jediný náš gól dal Juraj Slafkovský, len 17-ročný hráč zo štvrtej formácie, ktorý je zatiaľ jediným strelcom nášho mužstva.

Počas celej druhej a dlho ani v tretej tretine nepadol gól, ale bolo to ďaleko k vyrovnanému zápasu. Švédi kontrolovali zápas, dokázali zamestnať našich hráčov v našom obrannom pásme aj počas slovenskej presilovky. Zle sa na to pozeralo, nedokázali sme dať gól, biedne sme si nahrávali, hráči robili veľa individuálnych chýb, po Fínoch sme tak prehrali aj so Švédmi.

V prvej tretine padli tri švédske góly, v 12. minúte sa presadil Nordström, na konci tretiny v 19. minúte a počas švédskej presilovky 5:3 pridal druhý gól Wallmark a úplne v závere – len 5 sekúnd pred koncom – ešte Friberg. Po prvej tretine sme vymenili brankára Tomeka, nahradil ho Rybár, ktorý do konca zápasu už gól neinkasoval, štvrtý švédsky gól totiž padol v hre bez brankára. V druhej tretine nás Švédi neohrozili, pre Slovákov to bola najlepšia časť zápasu, ale nedokázali sme dať žiadny gól. Slovenské mužstvo potom vyčerpala 4-minutová presilovka súpera, nedokázali sme sa ale presadiť ani v našej presilovke. V záverečnej časti zápasu podávali slovenskí hráči odovzdaný výkon, komentátori RTVS to nazývali bezmocnosťou.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.