12. februára, 00:10

Paríž sa pripravuje na olympiádu. Eiffelova veža dostáva novú farbu a jej okolie čaká rozsiahla zelená rekonštrukcia

Paríž sa pripravuje na olympiádu. Eiffelova veža dostáva novú farbu a jej okolie čaká rozsiahla zelená rekonštrukciaRozvinutie olympijskej vlajky po konci olympiády v Tokyu Diváci v olympijskej zóne pred Eiffelovou vežou v Paríži v nedeľu 8. augusta 2021. V nedeľu, keď v Japonsku vyvrcholili OH2020, rozvinuli z Eiffelovej veže v Paríži obrovskú vlajku. Organizátori OH 2024 oslávili ňou formálne prevzatie usporiadateľstva počas zakončenia hier v Tokiu. Foto: TASR/AP

Kým fanúšikovia zimných športov momentálne sledujú dianie v Pekingu, milovníci atletiky si musia počkať na letnú olympiádu, ktorá bude o dva roky v Paríži. Mesto sa na športový sviatok pripravuje, okrem športovísk dostane nový šat jeho najznámejší symbol aj okolité parky. Okolo Eiffelovej veže pribudne množstvo zelene a priestorov pre chodcov.

Niekomu napadne Montmartre s Bazilikou Sacré-Cœur, iným Chrám Matky Božej, ale už viac ako sto rokov je azda najznámejším symbolom francúzskej metropoly Eiffelova veža. Vyše tristo metrov vysokú ikonu Paríža ročne navštívi priemerne sedem miliónov turistov a ďalších 20 miliónov sa prechádza v jej okolí. Také boli priemerné čísla pred pandémiou, ktorá turizmus na dlhé mesiace ochromila.

O dva roky čaká Paríž ešte väčší nápor návštevníkov ako obyčajne. Mesto bude hostiť olympijské hry a chce ľuďom dopriať čo najpríjemnejší zážitok. Pastvou pre oči bude nový náter Eiffelovej veže, v prospech chodcov chce zas primátorka zrenovovať okolité parky a námestia.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.