Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali na majstrovstvách sveta juniorov s Nemeckom 3:4 po predĺžení. Po výbornom zápase s Kanadou, ktorý neskončil síce víťazne, ale ukázal konkurencieschopnosť nášho tímu, očakávali hokejisti trojbodový zisk. Oslabení Nemci so skromnou súpiskou 14 korčuliarov zabojovali a Slovákom dovolili vybojovať si iba bod. Avšak pre náš tím veľmi dôležitý bod.

Slovenskí hokejisti v zápase viedli dvakrát, no ani raz si gólový náskok nedokázali udržať. Vyrovnaný stav z druhej tretiny držali obe strany až do predĺženia, v ktorom rozhodol o víťazstve v presilovke presným zásahom nemecký obranca Mario Zimmermann. Slováci v rozlietanom zápase ťahali za kratší koniec, Nemci...