10. februára, 11:54

Nahrávka vulgárneho Merčiaka: RTVS prepustila zamestnanca, ktorý ju zverejnil

Nahrávka vulgárneho Merčiaka: RTVS prepustila zamestnanca, ktorý ju zverejnilMarcel Merčiak. Foto: Marko Erd/TASR

So zamestnancom, ktorý zverejnil nahrávku nadávajúceho Marcela Merčiaka, Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) rozviazala pracovnú zmluvu. Informoval o tom generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník na Rade RTVS.

Zároveň dodal, že sa so športovým komentátorom Marcelom Merčiakom, ktorý pokrýva Zimnú olympiádu v Pekingu v Číne, plánuje po jeho príchode rozprávať. Meno zamestnanca, ktorý zverejnil nahrávku, odmietol povedať, aby mu nespôsobil problémy pri hľadaní ďalšieho zamestnania.

Hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová doplnila, že RTVS dôsledne prešetrila situáciu o uniknutej nahrávke súkromnej konverzácie zamestnancov. Upresnila, že osoba, ktorej konanie viedlo k úniku predmetnej konverzácie, už nie je zamestnancom RTVS, k čomu dospeli po vzájomnej dohode s priamym nadriadeným.

„V rámci ochrany súkromia a zamedzeniu ďalšieho šírenia negatívnych emócií medzi verejnosťou nebudeme špecifikovať meno ani pracovné zaradenie danej osoby. Chceme však zdôrazniť, že táto osoba nebola v priamom konflikte s Marcelom Merčiakom a zverejneniu nepredchádzali osobné konflikty z minulosti ani súčasnosti,“ uviedla. Podľa nej RTVS veľmi zodpovedne pristupuje k atmosfére a vzťahom na pracovisku a vzniknutú situáciu bude interne riešiť aj s Marcelom Merčiakom po jeho návrate z Pekingu (sita)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.