9. februára, 11:04

Naťahovanie o ukrajinskú vlajku v parlamente má medzinárodný ohlas. Všimli si ho médiá v Rusku aj v USA

Naťahovanie o ukrajinskú vlajku v parlamente má medzinárodný ohlas. Všimli si ho médiá v Rusku aj v USA

Utorkové hašterenie slovenských poslancov zaznamenali aj v zahraničí. Naťahovanie o ukrajinskú zástavu v našom parlamente počas rozpravy o obrannej dohode si všimli v Rusku aj v Spojených štátoch amerických. V článkoch k téme nevynechali ani širšie súvislosti vrátane obsahu zmluvy a protestov voči nej.

„Parlamentnú rozpravu sabotovali opoziční poslanci, ktorí píšťalkou zabránili ostatným v prejave. Zmocnili sa aj ukrajinskej vlajky, ktorú predtým rozprestreli koaliční poslanci. Jedného z nich aj vlajku obliali vodou,“ píše americká agentúra AP.

AP upriamila pozornosť aj na protest pred parlamentom, pričom hovorí o účasti „tisícok“ ľudí. Demonštranti podľa jej textu mávali štátnymi vlajkami a držali transparenty ako „Stop USA Army“. Polícia podľa AP zabránila niektorým demonštrantom vstúpiť do budovy.

Agentúra ďalej ozrejmuje nám dobre známy obsah zmluvy a skutočnosť, u akých parlamentných strán má podporu, a ktoré ju, naopak, odmietajú.

Text AP prevzali aj viaceré veľké svetové médiá. Spomenúť možno americkú televíziu ABC News či britský denník Independent.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.