8. februára, 14:30

Exšéfa SIS Pčolinského a Zoroslava Kollára obvinili z korupcie

Exšéfa SIS Pčolinského a Zoroslava Kollára obvinili z korupcieVladimír Pčolinský. Foto: Róbert Valent

Bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského a konkurzného právnika Zoroslava Kollára obvinili z korupcie. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

„Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR môže potvrdiť, že dvom osobám bolo vznesené obvinenie v korupčnej trestnej veci. Osobe Z. K. za podplácanie a osobe V. P. za prijímanie úplatku a iné trestné činy,“ priblížila hovorkyňa. Vzhľadom na procesné štádium veci sa v súčasnosti nebude prokuratúra podrobnejšie vyjadrovať, aby nezmarila alebo nesťažila vyšetrovanie.

Polícia spresnila, že okrem trestného činu prijímania úplatku čelí Vladimír P. aj obvineniu zo zneužívania právomoci verejného činiteľa i ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Obhajcovia Zoroslava Kollára na sociálnej sieti uviedli, že má ísť o opätovné obvinenie v kauze SIS. Pôvodné obvinenia v prípade zrušila vlani v auguste generálna prokuratúra. Exriaditeľa tajnej služby obvinili vtedy z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40 000 eur.

(tasr)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.