9. februára, 06:04

Matadorka progresívcov v USA: Klímu označuje za existenčnú hrozbu, na súkromné lety len vlani minula pol milióna dolárov

Matadorka progresívcov v USA: Klímu označuje za existenčnú hrozbu, na súkromné lety len vlani minula pol milióna dolárovPredsedníčka americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiová počas prejavu na klimatickom summite COP26 OSN v Glasgowe 9. novembra 2021. Foto: TASR/AP

Nancy Pelosiová sa dlhodobo angažuje v boji proti klimatickej kríze. Napriek tomu míňa nemalé čiastky na prepravu súkromnými lietadlami, za ktorú od roku 2020 zaplatila už viac ako pol milióna dolárov.

Progresívna hviezda amerického politického neba a predsedníčka Snemovne reprezentantov Kongresu USA Nancy Pelosiová sa dlhodobo angažuje v boji proti klimatickej kríze. Zúčastnila sa aj na vlaňajšej klimatickej konferencii v Glasgowe.

„Pre mňa ide o posvätnú záležitosť,“ vyhlásila líderka 21-člennej americkej delegácie v Glasgowe. „Verím, že toto je Božie dielo a máme morálnu povinnosť byť jeho strážcami.“ O zmene klímy sa vyjadruje aj ako o „existenčnej hrozbe“ našich čias. Ako však píše portál Fox News, na lety súkromnými lietadlami neváhala Pelosiová minúť už viac ako pol milióna dolárov.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.