10. februára, 06:31

Olympiáda bez hráčov NHL je nevyspytateľný turnaj, vraví hokejový odborník

Olympiáda bez hráčov NHL je nevyspytateľný turnaj, vraví hokejový odborníkPrvý tréning slovenskej hokejovej reprezentácie na ZOH v Pekingu. FOTO: TASR - Jaroslav Novák

V šestnástich rokoch si založil vlastný blog s názvom Oh my Hockey, kde sa venoval dianiu v NHL a skautingu vychádzajúcich hviezd svetového hokeja. O hokeji napísal tri e-knihy a spolupracoval s RTVS pri vytváraní podkladov pre majstrovstvá sveta do 20 rokov. Ako prvý na svete informoval o podpise zmluvy Tomáša Jurča s Vegas. Vtedy Oh my hockey citovali aj veľkí kanadskí novinári. Šimon Čop s redakciou blogu momentálne pracuje pre portál Sportnet.sk, kde sa ako autor zameriava na NHL. V rozhovore pre Štandard vysvetľuje, prečo budú na olympijskom turnaji opäť chýbať hviezdy z NHL, ako môže turnaj ohroziť koronavírus, aké sú šance jednotlivých mužstiev a aký tím má Slovensko.

Na olympijskom hokejovom turnaji budú opäť chýbať hviezdy z NHL. Čo je dôvodom?

Nie je to jednoduché. Hráči a NHL majú v novej kolektívnej zmluve klauzulu, ktorá umožňuje hráčom účasť na olympiáde. V skratke – hráči nechcú, aby sa stalo to, čo v roku 2018, keď ich liga nepustila pre peniaze. Máme však výnimočné okolnosti, a to pandémiu. Liga pre pozitívne prípady, ktorých bolo najmä v decembri naozaj požehnane, musela odložiť kopec zápasov a majitelia klubov sa, pochopiteľne, báli, že po olympiáde bude opäť zlá situácia. Napokon boli práve odložené zápasy zámienkou, keďže liga sa ich rozhodla dohrať počas plánovanej olympijskej pauzy. Oficiálne sa účasti vzdali samotní hráči, avšak viacerí z nich sa vyjadrili, že vedeniu súťaže to perfektne sedí do biznis plánu.

O čom to podľa vás svedčí?

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.