9. februára, 06:04

Záujem o očkovanie padol na dno. Štát napriek tomu nakúpil ďalšie vakcíny za 11 miliónov eur

Záujem o očkovanie padol na dno. Štát napriek tomu nakúpil ďalšie vakcíny za 11 miliónov eurMinister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO), minister financií SR Igor Matovič a premiér SR Eduard Heger (obaja OĽaNO). Foto: Martin Baumann/TASR

Záujem o očkovanie klesá aj v krajoch, kde je najhoršia epidemická situácia. Napriek tomu sme investovali milióny eur do vakcíny od spoločnosti Novavax.

Na Slovensku sa zatiaľ zaočkovalo viac než 51 percent populácie. Ďalších 28 percent spĺňa kritériá na očkovanie, nedá sa však očakávať, že sa tieto státisíce pohrnú do vakcinačných centier. Práve naopak, záujem o prvé, druhé i tretie dávky vo všeobecnosti strmo klesá.

Zlomovým mesiacom je v tomto smere február. Občanov nedokáže už presvedčiť ani stúpajúci počet pacientov v nemocniciach. Napríklad v Košickom kraji, kde leží v rámci Slovenska v nemocniciach najviac covidových pacientov (373), podali uplynulý týždeň dokopy 1 912 vakcín. To je o 9 488 menej ako začiatkom januára, keď v priebehu týždňa zaočkovali zdravotníci 11 400 ľudí.

V pondelok sa nachádzalo v čakárni na očkovanie iba zanedbateľných 221 ľudí, z toho až 167 (75 percent) tvorí veková kategória do 17 rokov, ktorá ani nie je rizikovou skupinou.

Foto: Veda pomáha

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.