3. februára, 17:28

Pomáhať, chrániť a lobovať za vojská USA. Polícia SR kritikov obrannej dohody vyháňa z Facebooku

Pomáhať, chrániť a lobovať za vojská USA. Polícia SR kritikov obrannej dohody vyháňa z FacebookuKonflikt protestujúcich s policajnými zložkami po skončení protivládnych protestov na Hlavnej ulici v Košciach 1. septembra 2021. Ilustračné foto: TASR/Roman Hanc

Informovanie o masívnych korupčných kauzách, záťahoch na drogových dílerov a extrémnych cestných pirátov správcov facebookovej stránky polície už asi omrzelo. Inštitúcia, ktorú živia peniaze daňových poplatníkov, sa väčšine Slovákov trestuhodne vysmiala do tváre.

Oficiálne facebookové komunikačné kanály Polície SR sú už niekoľko rokov semenišťom pomerne kurióznych príspevkov. Tie ju čoraz viac odkláňajú od úloh taxatívne vymedzených v zákone o policajnom zbore a posúvajú do roviny ideologického aktivizmu.

Niekedy to skončí trápnym pocitom a ťukaním si po čele alebo, ako na to Štandard upozornil v dávnejšom článku, priamo šírením manipulatívnych informácií.

Ako však ukazuje jej najnovší počin, stránka polície stále dokáže prekvapiť. Nech prehovoria géniovia v uniformách sami: „Amerika ďakuje Slovensku! Každý Slovák, ktorý je na americkom Facebooku, zbožne podporuje USA! Slováci, ešte viac používajte Facebook, nech sa Yankees sypú doláre! Thank You, Slovensko!“

Text v tomto znení sa na stránke polície objavil na obrázkovom podklade, ktorý tvorila vlajka Spojených štátov. V popise príspevku sa jej administrátor snažil navodiť dojem, že samotným pôsobením na Facebooku Slováci podporujú americkú armádu. Ako? Táto technologická firma vraj totiž odvádza dane do štátnej kasy, ktoré americká administratíva prerozdeľuje aj ozbrojeným silám.

Na prvý pohľad všetko sedí. Iné je to pri tom druhom a každom ďalšom pohľade, kedy už mozog začína vyvíjať aspoň minimálnu aktivitu.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.