3. februára, 14:55

Fico obviňuje vládu z ignorovania vysokých cien palív. SaS mu pripomína ceny, keď bol premiérom

Fico obviňuje vládu z ignorovania vysokých cien palív. SaS mu pripomína ceny, keď bol premiéromRobert Fico a Erik Kaliňák. Foto: reprofoto/Facebook

Za koho vlády bol drahší benzín a na koho pleciach leží vina? Opozičná strana Smer-SD obviňuje súčasnú slovenskú vládu z ignorovania vysokých cien pohonných hmôt. Koaličná SaS pripomína Ficovi ceny benzínu za jeho jednofarebnej vlády v roku 2012.

Rastúce ceny pohonných hmôt sa stali predmetom politického boja. Opozičný Smer na sociálnych sieťach kritizuje súčasnú vládu, ktorá vraj kašle na Slovákov a nechráni občanov pred vlnami zdražovania.

Vo videu uverejnenom na Facebooku je bývalý premiér a predseda Smeru Robert Fico spolu s Erikom Kaliňákom na čerpacej stanici Slovnaft. Na snímke upozorňujú na cenu benzínu na Slovensku v porovnaní s okolitými krajinami, kde sa prijímajú opatrenia proti zdražovaniu.

Na Slovensku natankoval líder Smeru liter 95-oktánového benzínu za 1,53 eura, zatiaľ čo podľa fotiek z Poľska stojí u našich severných susedov liter rovnakého paliva 1,15 eura. „Slováci oddnes zaplatia pri natankovaní plnej nádrže o 20 eur viac ako naši susedia v Poľsku, kde vláda nekompromisne bojuje so zdražovaním,“ uvádza sa v príspevku, ktorý uverejnil Erik Kaliňák.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.