2. februára, 18:34

Je to šialená choroba, ledva som prežíval, hovorí o covide neočkovaný Danko. Neprišiel preto na protesty proti USA

Je to šialená choroba, ledva som prežíval, hovorí o covide neočkovaný Danko. Neprišiel preto na protesty proti USAPredseda strany SNS Andrej Danko počas protestného zhromaždenia opozičných politických strán pred Prezidentským palácom 26. januára 2022 v Bratislave. Foto: TASR / Jakub Kotian

Líder národniarov Andrej Danko opisuje ťažké dni po nákaze covidom. Sám sa predtým priznal, že sa očkovať nedal. Nepríde preto na aktuálne protesty proti obrannej dohode s USA. Covid dostal po účasti na masovej opozičnej demonštrácii pred Prezidentským palácom, ktorá bola pred týždňom.

„Mne to dnes moje zdravie nedovolí prísť medzi vás. Mám covid a tri dni som ledva prežíval. Je to šialená choroba. Vyjadrujem obrovskú úctu každému, kto to prekonal,“ povedal predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko.

Šéf SNS dostal covid po demonštrácii pred Prezidentským palácom, ktorá bola presne pred týždňom. Na podujatie prišlo vyše tisíc ľudí a mnohí účastníci nemali rúška. Danko vtedy vyhlásil, že by si vedel na prezidentskej stoličke predstaviť expremiéra Roberta Fica.

Účasť viacerých opozičných strán na proteste vnímal ako dobrý signál. Kým so Smerom-SD chce spolupracovať pri referende aj pri komunálnych voľbách, k Petrovi Pellegrinimu je kritický.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.