3. februára, 06:11

Dajte svoje deti do škôl v no-go zónach, nabáda švédska Strana zelených rodičov v Göteborgu

Dajte svoje deti do škôl v no-go zónach, nabáda švédska Strana zelených rodičov v GöteborguKarin Pleijelová. Foto: reprofoto/mp.se

Boj proti segregácii je dôležitou súčasťou politickej agendy švédskej Strany zelených. Povedala to regionálna stranícka líderka v meste Göteborg Karin Pleijelová. Predstavuje aj spôsob, akými krokmi chcú dosiahnuť svoje ciele.

Pôjde o jednu z nosných tém, ktorou chce strana osloviť Švédov v nadchádzajúcich voľbách v tomto švédskom meste. Intenzívne sa venujú aj životnému prostrediu, klimatickej zmene a doprave v Göteborgu.

„Okrem iniciatív ohľadom životného prostredia máme tiež záujem vyriešiť ďalší veľký spoločenský problém – segregáciu,“ vyjadrila sa Karin Pleijelová pre miestny denník Göteborgs Posten a dodala, že „Göteborg má potenciál byť veľkým, medzinárodným mestom. Ale v súčasnosti som znepokojená vývojom, ktorý vidíme“.

Švédski rodičia by podľa straníckej predáčky mali dávať svoje deti do škôl v problematických oblastiach mesta Göteborg, aby tak prispeli k integrácii detí prisťahovalcov či k zníženiu segregácie.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.