2. februára, 10:46

Sulík sa pochválil zbúraním čiernej stavby v osade. Obuli sa doňho Nicholsonová aj Pollák mladší

Sulík sa pochválil zbúraním čiernej stavby v osade. Obuli sa doňho Nicholsonová aj Pollák mladšíNa snímke europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová a minister hospodárstva SR Richard Sulík počas 9. schôdze NR SR 8. júla 2020 v Bratislave. Foto: Martin Baumann/TASR

Minister hospodárstva Richard Sulík sa na sociálnej sieti pochválil likvidáciou nelegálne postaveného domu v rómskej osade pri Plaveckom Štvrtku. Tá podľa mienkotvorných médií ohrozovala celú obec, keďže stála v ochrannom pásme plynovodu a dokonca priamo na ňom. Za tento príspevok sa do politika pustila europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová či poslanec Peter Pollák mladší. Padajú pritom prirovnania k Marianovi Kotlebovi či výhrady o zanedbávaní riešenia situácie v osadách.

Problematika takzvaných čiernych stavieb je dlhodobo jednou z najpálčivejších tém na Slovensku. Hoci teória v prístupe k nim hovorí pomerne jasne, v praxi na seba narážajú rôzne koncepcie vysporiadania sa s nimi.

Najnovším príkladom toho je polemika vysokopostavených politikov, ktorá sa strhla pod facebookovým príspevkom ministra hospodárstva a lídra SaS Richarda Sulíka. Podpredseda vlády sa v ňom vyjadroval k ilegálne postavenému domu na Záhorí.

„Rok a pol intenzívnej snahy priniesol výsledok. V Plaveckom Štvrtku odstraňujú už druhý dom, ktorý bol nelegálne postavený nad plynovodom. Neverili by ste, koľko roboty je okolo toho, aby sa jednoducho začal dodržiavať zákon. Teraz sa však ukázalo, že zákony platia. Aj pre tých, ktorí si mysleli, že zrovna pre nich nie,“ napísal v ňom.

Z nasledovnej debaty v komentároch pritom hneď vyplynulo, že šlo o príbytok Rómov.

Na Sulíkovo vyjadrenie reagovala okrem iných obsiahlym komentárom aj europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá zhruba pred rokom opustila rady jeho strany po turbulenciách okolo brífingu o údajnej strate miliardy eur z eurofondov.

Nicholsonová: Nepomohli ste im nijak, šéfom SaS nech je radšej Korčok

Bývalému šéfovi napísala, že vysporiadanie sa s nelegálnymi osadami je veľký cieľ a vraj sa to dá cez naštartovanie prestupného sociálneho bývania s podpornými sociálnymi službami. Spustenie projektu tohto druhu v spolupráci štátu a samosprávy vraj ale nezaznamenala.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.