1. februára, 13:16

Nie 50-tisíc kamiónov, ale skôr tisícky. Organizátori kanadského konvoja veľkosť akcie nafúkli

Nie 50-tisíc kamiónov, ale skôr tisícky. Organizátori kanadského konvoja veľkosť akcie nafúkliKonvoj blokuje Ottawu. Foto: YouTube

Organizátori medializovaného kanadského protestu kamionistov a ich sympatizantov objem akcie podľa dostupných správ viacnásobne nafúkli. O tom, že by sa do protestu zapojilo okrem iného až 50-tisíc nákladiakov, neexistujú priame ani nepriame dôkazy. Aj podľa optimistických variánt sa na cesty vybrali maximálne tisícky ťažkotonážnych vozidiel.

Kanadský cestný protest odporcov covidových opatrení si získal pozornosť naprieč celým svetom. A to až do takej miery, že podnietil nápady na organizáciu podobných akcií aj na starom kontinente, dokonca aj na Slovensku.

Vo veľkej miere za to môže jeho deklarovaná rozsiahlosť. Organizátori prezentovali údaje, podľa ktorých malo konvoj tvoriť až 50-tisíc kamiónov a ich kolóna sa mala tiahnuť až do dĺžky 70 kilometrov. S týmito dátami vyrukoval napríklad organizátor Benjamin Dichter.

Správy tohto druhu následne prevzali viaceré periodiká vrátane médií hlavného prúdu. V samotnej Kanade napríklad Toronto Sun, v Česku Mladá fronta Dnes a na Slovensku aj náš Štandard. Spomenuté kanadské bulvárne periodikum uvažovalo nad tým, že by mohlo ísť o rekordný protest svojho druhu desaťnásobne prevyšujúci ten predošlý z Egypta.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.