1. februára, 05:58

Odporcovia očkovania z nemecky hovoriacich krajín si v Paraguaji založili vlastnú kolóniu

Odporcovia očkovania z nemecky hovoriacich krajín si v Paraguaji založili vlastnú kolóniuParaguaj. Ilustračné foto: TASR/AP

Po nemecky hovoriaci odporcovia očkovania a socialistických trendov vo svete si v Paraguaji vybudovali vlastnú kolóniu. Tá je súčasťou širšieho exodu Nemcov, Rakúšanov a Švajčiarov do tejto destinácie v uplynulých rokoch. Hoci majú zakladatelia projektu pomerne ambiciózne plány na jeho populačný rast, pre nedávne rozhodnutie juhoamerických orgánov môžu naraziť.

Keď sa nám nepáčia proticovidové opatrenia nášho štátu, založíme si vlastný štát. Zrejme hlavne tak vyzerali úvahy, ktoré stáli na počiatku svetovo unikátneho projektu desiatok odporcov očkovania z Nemecka, Švajčiarska a Rakúska. Tí sa totiž rozhodli založiť si vlastnú kolóniu v Paraguaji.

Germánsku osadu na druhom konci planéty s názvom Zelený raj jej tvorcovia označujú za „najväčší developerský a osídľovací projekt v Južnej Amerike“. Zároveň vyjadrili nádej, že sa počet jej obyvateľov v dohľadnej dobe zvýši zo súčasných 150-tisíc na tritisíc.

Projekt nachádzajúci sa pri mestečku Caazapá záujemcom o odchod z civilizácie okrem iného ponúka „únik pred socialistickými trendmi v ekonomike a politike vo svete“ alebo 5G technológiami. Informujú o ňom české Novinky s odvolaním sa na britský denník Guardian.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.