31. januára, 15:33

V politike si nezaujímavá, v SaS ti neprekážalo nič. Nicholsonová sa sporí s Cigánikovou pre slová Sulíka o Rusku

V politike si nezaujímavá, v SaS ti neprekážalo nič. Nicholsonová sa sporí s Cigánikovou pre slová Sulíka o RuskuLucia Ďuriš Nicholsonová a Jana Bittó Cigániková počas brífingu s novinármi na tému "Nevyužité fondy EÚ, musíme konať" 8. februára 2021 v Bratislave. Foto: Martin Baumann/TASR

Dve známe ženy liberálnej politiky na Slovensku si opäť skočili do vlasov. Medzi niekdajšími spolupracovníčkami europoslankyňou Luciou Ďuriš Nicholsonovou a poslankyňou parlamentu Janou Bittó Cigánikovou padajú implicitné obvinenia z kariérizmu a bezvýznamnosti pre politický život na Slovensku. Spor aktérok odštartoval vyjadrením šéfa rezortu hospodárstva Richarda Sulíka k Rusku.

Nepresne interpretovaný postoj ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) ku kríze vo východnej Európe pred niekoľkými dňami spôsobil rozruch na medzinárodnej scéne, predovšetkým v najvyšších poschodiach ukrajinskej diplomacie. Malér musel hasiť nielen premiér Eduard Heger, ale aj rezort zahraničných vecí Ivana Korčoka.

Štandard sa téme venoval v samostatnom článku. V krátkosti však pripomeňme, že na začiatku kauzy stál nasledovný citát: „Rokovania utlmila nová vlna COVID-19 a sankcie uvalené na Rusko. Tie ja považujem za nešťastné. Krajiny majú medzi sebou obchodovať. A niektorých našich exportérov to postihlo. Páchajú tak iba škody a Rusi Krym nevrátia tak či tak,“ povedal politik o rokovaniach rusko-slovenskej medzivládnej ekonomickej komisie.

Rusofil Sulík?

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.