31. januára, 13:07

Priaznivci Konvoja slobody dorazili do Ottawy. Musk im drží palce, Trudeau mesto opustil

Priaznivci Konvoja slobody dorazili do Ottawy. Musk im drží palce, Trudeau mesto opustilDemonštranti pred parlamentom v Ottawe. Foto: YouTube

AKTUALIZOVANÉ V kanadskej metropole Ottawa sa cez víkend uskutočnila veľká demonštrácia odporcov vládnych protipandemických reštrikcií. Zapojili sa do nej aj stovky vodičov kamiónov, ktorí do mesta dorazili ako pozostatok väčšieho protestu. Demonštrácia v kanadskom hlavnom meste však nebola taká rozsiahla, ako spočiatku médiá informovali.

Veľký konvoj predovšetkým nákladných vozidiel dorazil v priebehu víkendu po niekoľkodňovej ceste naprieč Kanadou do hlavného mesta Ottawa na demonštrácie proti covidovým obmedzeniam, predovšetkým proti výzvam na očkovanie.

Kolóna vodičov kamiónov a ich sympatizantov sa v istej fáze podľa organizátorov stala suverénne najväčším cestným protestom v dejinách. Podľa pôvodných informácií kolónu malo tvoriť zhruba 50-tisíc nákladiakov, do kanadskej metropoly však dorazili iba stovky až tisícky vozidiel. Viac v texte Štandardu.

Takzvaný Konvoj slobody (Freedom Convoy) privítali demonštranti, ktorí sa napriek teplotám pod bodom mrazu medzitým zhromaždili pred budovou tamojšieho parlamentu. Na demonštráciách sa podľa miestnych médií dovedna zúčastnili tisícky ľudí.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.