30. januára, 06:07

Týždeň pápeža: Rodičia nemajú odsudzovať svoje deti s inou sexuálnou orientáciou

Týždeň pápeža: Rodičia nemajú odsudzovať svoje deti s inou sexuálnou orientáciouPápež František. Foto: TASR/AP

Rodičia nemajú odsudzovať svoje deti, ani keď majú iní sexuálnu orientáciu, povedal pápež František. V tomto týždni sa obzvlášť modlí za Ukrajinu i za obete tragédie šoa. Cirkevným sudcom povedal, aby ich rozsudky boli zrozumiteľné.

Rodičia nemajú nikdy odsudzovať svoje dieťa, ani keď má inú sexuálnu orientáciu, povedal rímsky biskup na generálnej audiencii. Osobitne myslel na rodičov, ktorých trápia choroby a problémy svojich detí. Na to treba odvahu, ktorú rodičia môžu získať vďaka modlitbe, zdôraznil Jorge Bergoglio:

„(Myslím) na rodičov, ktorí vidia u svojich detí odlišnú sexuálnu orientáciu, ako sa s tým vyrovnať a sprevádzať svoje deti a neskrývať sa v odsudzujúcom postoji. Na rodičov, ktorí vidia svoje deti, ako odchádzajú, umierajú pre chorobu a tiež (čo je smutnejšie, čítame o tom každý deň v novinách) mladí, ktorí vyvádzajú a majú autonehody. Na rodičov, ktorí vidia, že ich deti v škole nenapredujú a nevedia, čo robiť. Toľko rodičovských problémov. Zamyslime sa, ako im pomôcť. A týmto rodičom hovorím: nebuďte vystrašení. Áno, je tu veľa bolesti, ale zamyslite sa, ako vyriešil problémy Jozef, a poproste ho, aby vám pomohol. Nikdy neodsudzujte dieťa.“

Pápež František sa s pútnikmi a veriacimi podelil aj o osobnú spomienku. Ako arcibiskup v Buenos Aires vídal dlhý rad ľudí pred väzením a obzvlášť sa ho dotklo, že tam boli mnohé matky. Nenechali osamote svojich synov, ktorí pochybili a skončili vo väzení. Preto ocenil odvahu matiek a otcov, ktorí dokážu sprevádzať svoje deti v ťažkých momentoch.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.