Pred nami je víkend, preto vám už tradične ponúkame výber filmov a podujatí, ktoré by vám nemali uniknúť. V televízii nás čakajú drámy a seriály, pridávame aj tip na kino a film z Netflixu.

PIATOK

Clint Eastwood je skvelý herec aj dobrý režisér. V roku 2018 prišiel s filmom Pašerák, v ktorom si zahral hlavnú úlohu. Stvárnil Earla Stona, vojnového veterána z druhej svetovej vojny. Vo svojich osemdesiatich rokoch musí čeliť finančným problémom, a tak mu neostáva nič iné, iba opäť pracovať. Dostane miesto vodiča. Sociálna téma rýchlo ustúpi, stane sa z neho totiž kuriér drog, ktorý pracuje pre mexický kartel. Film Pašerák je inšpirovaný skutočnými udalosťami, vysiela sa o 23:00 na Markíze.

Režisér filmu Requiem za sen sa snažil zachytiť rôzne typy závislostí súčasnej spoločnosti. Vykresľuje štyri príbehy. V prvom Sara podľahla pozeraniu televíznych programov. Práve teraz drží drastickú diétu, aby sa mohla zúčastniť na jednej populárnej šou. Jej syn Harry sa spolu so svojou priateľkou Marion uchyľuje k drogám, ktoré sú podľa nich jedinou cestou, ako utiecť pred realitou. Podporuje ich v tom Tyron, najlepší priateľ Harryho, ktorý sa živí predajom drog. Každý z nich sa pomaly dostáva do bludného kruhu, z ktorého nie je jednoduché uniknúť. Film sa začne neskoro večer – o polnoci na ČT art.

Slovenská televízia pred časom odvysielala prvú sériu seriálu Génius o Albertovi Einsteinovi. Ďalšia séria je venovaná Pablovi Picassovi, jednému z najznámejších maliarov 20. storočia. Seriál sa bude venovať dvom základným dejovým líniám, ktoré sa prekrývajú. Prvá línia je o jeho detstve, dospievaní a štúdiu a tá druhá, keď je už známy a uznávaný maliar. Pabla Picassa si zahral Antonio Banderas. Seriál Génius – Pablo Picasso začína o 21:05 na Dvojke.

SOBOTA

Aj na multi-kulti sa dá zasmiať, po piatich rokoch prichádza režisér Philippe de Chauveron s pokračovaním úspešnej komédie Čo sme komu urobili. Všetci herci sa opäť stretli a riešia nový problém. Manželia Verneuilovci sa už zmierili s tým, že ich dcéry majú za manželov mužov z iných krajín, etník aj náboženstiev. V druhej časti chcú títo muži spolu so svojimi manželkami a deťmi odísť do svojich rodísk. To by pre Clauda a Máriu znamenalo, že ak budú chcieť vidieť svoje dcéry a vnúčatá, budú musieť cestovať niekoľko tisíc kilometrov. Budú sa ich snažiť presvedčiť, že Francúzsko je krajina, kde by mali ostať. Film Čo sme komu zase urobili sa odvysiela o 20:35 na TV JOJ.

(viac…)

Najnovšie autorské články