Prestaňme už hľadať nakazených bez príznakov

Lenka Zlámalová
Očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Ilustračné foto: TASR/Ján Krošlák

Prestaňme už hľadať nakazených bez príznakov

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Ilustračné foto: TASR/Ján Krošlák

Koncom januára uplynuli dva roky od chvíle, keď Čína prvýkrát otvorene priznala výskyt neznámeho koronavírusu. Nepriedušne uzavrela milióny ľudí v meste Wu-chan a jeho predmestiach. Máme za sebou dva roky s vírusom, ktorý bezprecedentne poznamenal svet. Ako veľmi epidémia a najmä reakcie na ňu zmenili spoločnosť? Prichádza s novou mutáciou omikron konečne návrat k normálnemu životu?

V Salóne magazínu Echo.24 diskutovali traja imunológovia. Profesorka Martina Koziar Vašáková, námestníčka ministra zdravotníctva a prednostka pneumológie Thomayerovej nemocnice v Prahe, profesor Vojtěch Thon z centra Recetox Masarykovej univerzity v Brne, jeden zo zakladateľov českej imunológie Jaroslav Svoboda. A tiež riaditeľ Ústavu organickej chémie a biochémie Akadémie vied ČR Zdeněk Hostomský.

Lenka Zlámalová
Štandard pro

Ak ste predplatiteľom, prihláste sa tu.

Pokračujte v čítaní pomocou jednej z týchto možností:

Štandard na mesiac

iba 7,99€— každý mesiac

  • odomknuté okamžite
  • platba kartou a prevodom

Štandard na rok

iba 89,00€— každý rok

  • odomknuté okamžite
  • platba prevodom

Svet je od 24. februára v pohybe, z ktorého sa rodí nový svetový poriadok. Štandard ponúka svojim čitateľom pohľad za penu dní, hlbšie analýzy a texty, ktoré pomáhajú pochopiť a vysvetliť kontext toho, čo sa deje vo svete politiky, ekonomiky či náboženstva.

Ak ste si predplatili Štandard do 31. augusta 2022 v akejkoľvek forme, cena predplatného sa pre vás celých nasledujúcich 12 mesiacov nezmení.

Ak máte problém, kontaktujte nás na [email protected]