Microsoft sa rozhodol pre najväčšiu akvizíciu vo svojej histórii. Minulý týždeň oznámil, že za 68,7 miliardy dolárov kúpi videoherné štúdio Activision Blizzard. Microsoft sa tak stane tretím najväčším developerom videohier na svete, po čínskom Tencente a japonskom Sony. Okrem biznisového aspektu to má aj spoločenskú stránku. Activision Blizzard sa stal epicentrom škandálu, ktorý pripomína MeToo.

Škandál sa začal v lete, keď kalifornské ministerstvo pre spravodlivé zamestnávanie a bývanie zažalovalo Activision Blizzard. Firma vraj diskriminovala ženy. Tie údajne museli čeliť sexuálnemu harašeniu, ktoré vedenie prehliadalo, boli zosmiešňované, nepovyšované a za rovnakú prácu dostávali menej peňazí. Activision Blizzard vraj udržoval „frat boy culture“, teda atmosféru pripomínajúcu študentské mužské spolky.

Niektoré popisované praktiky pôsobia skôr smiešne. Napríklad mužskí zamestnanci mali chodiť do práce po opici a potom hrať počítačové hry, zatiaľ čo ženy pracovali. Muži tiež mali nevhodné poznámky a vtipkovali o znásilnení. Nad niektorými tvrdeniami však nejde len tak mávnuť rukou. Jedna zamestnankyňa vraj po sexuálnom obťažovaní spáchala samovraždu.

Vzbura zamestnancov

Najnovšie autorské články