31. decembra 2020

Manželia z Liverpoolu, ktorí sa na Slovensku cítia ako doma

Manželia z Liverpoolu, ktorí sa na Slovensku cítia ako domaVicki a Robert de Hoxar. Foto: archív o. z. Otcovo srdce pre Slovensko

Príbeh manželov Hoxarovcov, ktorí našli na Slovensku veľké publikum aj svoj duchovný domov.

„Pre všetkých zosobášených mám dobrú správu. S Vicki sme svoji už 45 rokov, ale len prvých 30 rokov nášho manželstva bolo náročných,“ položartom vraví Robert de Hoxar účastníkom seminára Otcovo srdce hneď počas prvej prednášky, v ktorej sa zaoberá dôležitosťou biblicky chápaného ľudského srdca.

Spolu s manželkou Vicki vedú na Slovensku tieto semináre už od roku 2008, keď prišli prvý raz na Oravu na pozvanie kňaza z pastoračného centra v Ústí nad Priehradou otca Braňa Kožucha. Ten totiž dal na odporúčanie slovenskej opatrovateľky Katky, ktorá sa v lete 2007 v Anglicku starala o ich vnúčatá a s manželmi Hoxarovcami sa spoznala na spoločnej rodinnej dovolenke v Írsku. Hoxarovci boli v tom čase ešte anglikáni, ale Robert denne vozil Katku na katolícke sväté omše a spolu sa veľa zhovárali. On jej vravel o láske Boha Otca, ona jemu zas o Božom milosrdenstve a zjaveniach sestry Faustíny, pričom sa po dvoch týždňoch zhodli, že obe posolstvá sa veľmi podobajú.

“Succes story?”

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.