Funkciu prednostu Okresného úradu vo Zvolene prevzal manžel bývalej prednostky. Kompetentný rezort vnútra pod vedením nominanta OĽaNO Romana Mikulca v tom problém nevidí. Obsadzovanie kresiel prednostov bolo jedným z prvých sporov súčasnej koalície.

Ostalo to v rodine. Aj to sa dá stručne povedať o funkcii prednostu Okresného úradu vo Zvolene, do ktorej minulý štvrtok nastúpil Milan Mészáros. Vo funkcii totiž nahradil svoju manželku Martinu Mészáros Bariakovú, ktorú vláda vymenovala do rovnakej funkcie v Banskej Bystrici vlani v októbri.

Ako pripomína portál Aktuality, ktorý o kauze informoval, funkcie prednostov sa obsadzujú na základe návrhu rezortu vnútra. Aj toho zvolenského vláda vymenovala na odporúčanie Romana Mikulca (OĽaNO).

Mikulcove ministerstvo v tom problém nevidí. „Prednosta okresného úradu v sídle kraja podľa zákona o organizácii miestnej štátnej správy nemá kompetenciu zasahovať do činnosti iného okresného úradu. Z hľadiska personálnej pôsobnosti prednosta okresného úradu v sídle kraja nie je nadriadený inému prednostovi okresného úradu,“ uviedlo pre Aktuality.

Najnovšie autorské články