Šéf Svetovej lekárskej asociácie, tak ako mnohé autority pred ním, hovorí o vrchole pandémie už v roku 2022, dokonca vo februári. Pokoj to však podľa neho znamenať nemusí. Okrem svojho sna o 95-percentnej očkovanosti skloňuje aj nutnosť zachovania rúšok v určitých prípadoch. Ak si ich podľa neho dáme dolu, poriadne ochorieme.

Vrchol koronavírusovej pandémie nastane už budúci mesiac, vo februári. Uviedol to predseda Svetovej lekárskej asociácie (WMA) Frank Ulrich Montgomery. „Stane sa tak za dva, tri, prípadne štyri týždne,“ skonštatoval v rozhovore so zahraničnými novinármi.

Dôvodom bude podľa jeho mienky to, že vírus narazí na svoje kapacitné limity a jednoducho nebude mať koho nakaziť. Pre ilustráciu, v niektorých krajinách ako napríklad Francúzsko, pribudlo len za jeden jediný deň viac ako pol milióna infikovaných. Podobné rekordy padajú aj v častiach Berlína.

Problémom po vlne omikronu ale údajne môžu byť nové mutácie, ktoré sa objavia v budúcnosti. „Nikto nevie povedať, ako sa koronavírus bude ďalej vyvíjať,“ pokračoval Montgomery, ktorý zároveň stojí v čele Stáleho výboru európskych lekárov (CMPE).

Najnovšie autorské články